SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Serveringsbestick 6013668
*
nr 601 3668
Serveringsbestick
Pläter/ben, England, längd: 35
Kondition: handtag med spricka
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2009
kl 18:53:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 21:00:20
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ben engelsk england europa nysilver pläter serveringsbestick silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Serveringsbestick
Kondition: handtag med spricka
nr 601 3668
Serveringsbestick
Pläter/ben, England, längd: 35
Kondition: handtag med spricka
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 21:00:20 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ben engelsk england europa nysilver pläter serveringsbestick silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41